Oddebňovací prostriedok pre najvyššiu kvalitu pohľadového betónu


Pri výrobe betónových prvkov sú oddebňovacie a čistiace prostriedky nutnosťou. Výrobca betónových prefabrikátov IDEAL Beton v Montabaure, Nemecko sa vo svojej výrobe spolieha na portfólio biologicky odbúrateľných prostriedkov MasterFinish od Master Builders Solutions. Výsledok: Betónové povrchy takmer bez pórov, nižšie náklady na čistenie a dlhšia životnosť debnení.

„Kladieme veľmi vysoké nároky na kvalitu našich betónových prvkov.”

Sascha Ströder, konateľ spoločnosti IDEAL Beton

IDEAL Beton, Nemecko

Spoločnosť IDEAL Beton v Montabaure, Nemecko sa špecializuje na výrobu betónových dielcov do podzemných priestorov a montovaných domov. Spoločnosť je súčasťou skupiny HUF a výhradný dodávateľ známych montovaných domov spoločnosti HUF. „Pri betónových prvkoch je dôležité mať bezchybný povrch“, vysvetľuje konateľ Sascha Ströder. Nároky zákazníkov sú vysoké a pohľadový betón musí byť obzvlášť hladký a estetický. Okrem toho udržateľnosť zohráva pre spoločnosť kľúčovú úlohu. Preto spoločnosť IDEAL Beton vsádza aj pri oddebňovacích prostriedkoch na ekologický produkt. „Vďaka kombinácii oddebňovacích a čistiacich prostriedkov MasterFinish sme našli bezpečné ekologické riešenie, ktoré spĺňa naše vysoké očakávania od pohľadového betónu.“ hovorí Sascha Ströder. „Navyše ušetríme asi 30 % nákladov na čistenie a debnenia môžeme používať dvakrát tak dlho.“

Quantified Sustainable Benefits


Použitie produktov MasterFinish prinieslo spoločnosti IDEAL Beton významné kvantifikovateľné výhody pre udržateľnosť. V číslach:

50%
dlhšia doba využitia debnení

Debniace stoly a koľajnice boli silno znečistené a zhrdzavené. Vďaka produktom MasterFinish sa znížilo množstvo zvyškov na debneniach a životnosť debnení sa zvýšila o 50 %. *Údaje vychádzajú z konkrétnej prípadovej štúdie spoločnosti IDEAL Beton v nemeckom Montabaure. Úspora nákladov sa týka nákladov na čistenie debnení.

30%
úspora nákladov

Čistenie debnenia je jednoduchšie, čo šetrí čas a peniaze. Vzhľadom na to, že aplikácia sa už nevykonáva ručne, ale pomocou striekacieho zariadenia, je potrebné menšie množstvo oddebňovacieho prostriedku. *Údaje vychádzajú z konkrétnej prípadovej štúdie spoločnosti IDEAL Beton v nemeckom Montabaure. Úspora nákladov sa týka nákladov na čistenie debnení.

98%
obnoviteľné zdroje

Použité produkty MasterFinish sú založené na obnoviteľných surovinách a sú ľahko biologicky odbúrateľné. *Údaje vychádzajú z konkrétnej prípadovej štúdie spoločnosti IDEAL Beton v nemeckom Montabaure. Úspora nákladov sa týka nákladov na čistenie debnení.

„Skvelý produkt, ktorý sa nám veľmi dobre osvedčil.“

Sascha Ströder, konateľ spoločnosti IDEAL Beton

Použitý čistiaci prostriedok ako aj oddebňovací prostriedok sú ľahko biologicky odbúrateľné a pozostávajú z 98% obnoviteľných zdrojov. Na rozdiel od produktov na báze minerálnych olejov sa pri spaľovaní neuvoľňujú žiadne ďalšie emisie CO2. MasterFinish tak ponúka perfektné riešenie z hľadiska estetiky, hospodárnosti a ekologickej neškodnosti. A spätná väzba od zákazníka je veľmi pozitívna. „Môj prvý dojem na stavbe je: Úžasné, to je naozaj skvelý betónový dielec, ktorý vyzerá super“, hovorí Sascha Ströder.“

„Unikátna na našom riešení je práve kombinácia emulzie a čistiaceho prostriedku.“

Cengizhan Zor, produktový manažér pre región DACH v Master Builders Solutions

Produktové portfólio MasterFinish ponúka množstvo individuálnych aplikačných možností. „V IDEAL Beton sme týždeň skúšali rôzne produkty, aby sme vybrali presne tú správnu kombináciu produktov“, uvádza Cengizhan Zor, produktový manažér pre región DACH v Master Builders Solutions. Zatiaľ čo oddebňovacia emulzia sa postará o dokonalé oddebnenie po každom betónovom cykle, čistiaci prostriedok sa aplikuje raz do týždňa. „Čistenie debnení je tak omnoho jednoduchšie. Sme schopní odstrániť všetky zvyšky hrdze, polystyrénu a cementu na stoloch a získať tak dokonalý povrch bez pórov“, vysvetľuje Cenegizha Zor. Pretože sa oddebňovací prostriedok už nenanáša manuálne ale pomocou striekacieho zariadenia, znižuje sa spotreba materiálu, čím sa šetria náklady.

Foto 1 z 8

Foto 2 z 8

Foto 3 z 8

Foto 4 z 8

Foto 5 z 8

Foto 6 z 8

Foto 7 z 8

Foto 8 z 8


MASTER BUILDERS SOLUTIONS PODPORUJE STAVEBNÉ PROJEKTY NA CELOM SVETE


Kontaktujte našich odborníkov:

KONTAKT

ĎALŠIE INFORMÁCIE O VÝROBKOCH MASTERFINISH


Pre ďalšie detaily výrobkov MasterFinish a ďalšie výrobky Master Builders Solutions choďte na:

VIAC

OBJAVTE VIAC


Ďalšie úspešné príbehy kvantifikovaného udržateľného prínosu: